Metamorphosis Design Free Css Templates

سوالات متداول

در این بخش سوالاتی را که کاربران درباره نرم افزار LED Font Generator، قابلیت ها و امکانات آن مطرح کرده اند پاسخ داده شده است.

گر در رابطه با نحوه کارکردن با نرم افزار و یا امکانات آن سوالاتی دارید، آن را یه آدرس (آقای محمد مهدی پور - بخش نرم افزار شرکت) ارسال نمایید تا به آن پاسخ داده شود. لطفاً عنوان email را LED Font Generator 2.0 قرار دهید. قیل از طرح سوالات فایل راهنمای نرم افزار را که به همراه بسته نصب نرم افزار موجود است و از صفحه دریافت فایل نیز قابل دریافت است مطالعه نمایید. در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ داده شده و در سایت قرار داده می شود.

  • آیا نرم افزار LED Font Generator می تواند صفحه طراحی شده را بصورت فایل تصویری ذخیره کند؟

بله - برای این کار ابتدا پنجره «پیش نمایش تصویری صفحه طراحی» یا "Design Picture Preview" را باز کنید. سپس در داخل این پنجره کلیک راست کرده و از منوی ظاهر شده گزینه «ذخیره بصورت تصویر...» را انتخاب نمایید. برای بازکردن پنجره «پیش نمایش تصویری صفحه طراحی»، وارد منوی «نمایش» یا "View" شده، از آن فرمان «پیش نمایش تصویری صفحه طراحی» یا "Design Picture Preview" را انتخاب نمایید. شکل زیر این پنجره را به همراه منوی مذکور نشان می دهد.

تبدیل صفحه طراحی به تصویر

  • من يك طرح سخت افزاري و نرم افزاري از تابلو روان را در اختيار دارم نرم افزار يك برنامه تحت ويندوز است براي طراحي تابلو و يك فايل هگز براي يك آي سي مگا 32 و 16. آيا برنامه شما قابل استفاده براي من مي باشد؟
  • اصولا برنامه شما چطور با برنامه هاي ديگر هماهنگ ميشود؟
  • آيا امكان برنامه ريزي تابلو به صورت مستقيم توسط برنامه شما وجود دارد؟

نرم افزار LED Font Generator به منظور طراحی فونت های مورد استافده در تابلوهای روان و نمایشگرهای ماتریسی (نظیر LCD ها) طراحی و ساخته شده است. همانگونه که در راهنمای نرم افزار در بخش دریافت فایل بطور مفصل شرح داده شده است، خروجی این نرم افزار کدهای باینری و یا هگز از متن و یا تصاویر ایجاد شده در آن است که شما می توانید فرمت خروجی آن را براساس نیاز خود و به فرمت موردنظر تنظیم نمایید. بنابراین، درصورتی این برنامه برای کاربرد موردنظر شما مفید خواهد بود برنامه در دسترس شما محدودیت استفاده از فونت های طراحی شده توسط شما را نداشته باشد و یا اینکه سورس کد برنامه میکرو را در دسترس داشته باشید تا بتوانید متن های طراحی شده توسط خود را در برنامه جایگزین نمایید و یا بطریقی بتوانید متن های طراحی شده توسط خود را نمایش دهید.

البته بزودی شرکت نورسان الکترونیک مدرن محصول جدیدی برای ساخت تابلو روان معرفی خواهد کرد که با استفاده از آن می توانید متن های طراحی شده در این نرم افزار و یا هر نرم افزار دیگری را براحتی بر روی تابلوی خود نمایش دهید. در این محصول جدید که کیت تابلو روان نام دارد، می توانید کلیه عملیات تابلو را از طریق کامپیوتر خود کنترل نمایید.

  • چگونه فونت جدیدی را که شخص دیگری در نرم افزار طراحی کرده است، وارد کتابخانه کاراکتر نمایم تا بتوانم از آن ها برای تبدیل متن استفاده کنم؟
برای این کار می بایست فایل های کاراکترهای فونت طراحی شده را تهیه کنید. سپس وارد فولدر کتابخانه کاراکتر (که در قسمت منوی ابزارها -> تنظیمات برنامه تنظیم کرده اید) شده و فایل های کاراکتری را در گروه مربوطه قرار دهید. همچنین می توانید با ایجاد فولدرهای جدید گروه های جدید برای طبقه بندی فونت های جدید ایجاد نمایید. اکنون فونت جدید در کتابخانه کاراکتر قابل استفاده است. به نرم افزار برگردید و دکمه F5 را فشار دهید تا تغییرات اعمال شده در کتابخانه کاراکتر مشاهده گردد.
  • کدام یک از انواع فایل های تصویری را می توان به نرم افزار وارد کرده و تبدیل به صفحه LED کرد؟
نرم افزار از انواع مختلف فایل های تصویری bmp، jpg، tif، pcx پشتیبانی می کند. همچنین در پنجره "وارد نمودن تصویر" (که از طریق منوی فایل -> وارد نمودن تصویر قایل دسترسی است) امکانات مختلفی برای تغییر مقیاس تصویر و تنظیم تلرانس (برای تصاویر فشرده شده و با کیفیت پایین نظیر فایل های jpg) وجود دارد.
  • خروجی تولید شده توسط نرم افزار در چه شکل و قالبی است؟

خروجی نرم افزار را می توانید بطور کامل براساس نیاز خود به فرمت های Binary و Hex در پنجره "خروجی بصورت کد" (که از طریق منوی فایل -> خروجی بصورت کد قابل دسترسی است) سفارشی نمایید. به عنوان مثال در شکل زیر تنظیمات لازم برای گرفتن یک خروجی برای تعریف داده زبان بیسیک نشان داده شده است:

خروجی حاصل از این تنظیمات بصورت زیر خواهد بود:

Data &B00000000, &B00000000
Data &B01000011, &B11011100
Data &B01000010, &B00010010
Data &B01000011, &B10010001
Data &B01000010, &B00010001
Data &B01000010, &B00010010
Data &B01111011, &B11011100
Data &B00000000, &B00000000