Metamorphosis Design Free Css Templates

سوالات متداول

در این بخش سوالاتی را که کاربران درباره محصولات مرتبط با تابلو روان (شامل نرم افزار کنترل تابلو روان و نرم افزار کنترل تابلو روان های آفتاب دید)، قابلیت ها و امکانات آنها مطرح کرده اند پاسخ داده شده است.

اگر در رابطه با نحوه کارکردن با نرم افزار و یا امکانات آن سوالاتی دارید، آن را یه آدرس (آقای محمد مهدی پور - بخش نرم افزار شرکت) ارسال نمایید تا به آن پاسخ داده شود. لطفاً عنوان email را LED Display قرار دهید. در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ داده شده و در سایت قرار داده می شود.

محصولات مرتبط سوال و پاسخ
  • آیا خریدار تابلو روان برای هر بار تغییرمتن و محتوای نمایشی تابلو روان نیازمند طراح تابلو (سازنده و فروشنده تابلو روان) است؟
خیر - بهیچوجه نیازی به سازنده تابلو روان برای تغییر محتویات نمایشی تابلو روان (شامل متن، تصویر، انیمیشن، و ...) نیست. سازندگان و فروشندگان تابلو روان پس از ساخت و تحویل تابلو روان به مشتریان خود، یک نسخه از نرم افزار کنترل تابلو روان را بر روی کامپیوتر مشتری خود نصب می کنند. پس از آن، مشتری تابلو روان خودش به تنهایی محتویات دلخواه و مورد نظر خود را در هر زمان که بخواهد، در داخل نرم افزار ایجاد کرده و با فشار یک دکمه، به تابلو روان انتقال می دهد. محیط این نرم افزار نیز بگونه ای طراحی شده است که هر فردی براحتی بتواند با آن کار کند. همچنین این نرم افزار دارای یک فایل راهنمای کامل نیز می باشد که باعث می شود نیازی به حضور فروشنده تابلو روان برای توضیح دادن نحوه استفاده از نرم افزار به خریدار نباشد. این فایل راهنما بر روی سایت نیز موجود است. همچنین برای مشاهده محیط این نرم افزار می توانید نسخه نمایشی آن را در قسمت دریافت فایل دانلود کنید.
  • این نرم افزار با چه نوع پروگرامری کار می کند؟
در تابلوهای روان شرکت نورسان الکترونیک مدرن به منظور راحتی اعمال Updateها بروی نرم افزار داخل میکروکنترلر، از روش ویژه ای استفاده شده است. این نوع پروگرامر، پروگرامر نرم افزاری می باشد، بدین معنی که نیازی به هیچ سخت افزاری برای ساخت آن ندارد. برای استفاده از آن، شما باید میکروکنترلر مدار خود را یکبار و فقط یکبار توسط یک پروگرامر عادی میکروکنترلر AVR پروگرام نموده و بر روی مدار تابلو روان قرار دهید. پس از این دیگر هیچ نیازی به خارج کردن میکروکنترلر از مدار برای تغییر برنامه آن نخواهید داشت و تنها رابط اتصال لازم برای پروگرامر نرم افزاری، همان پورت سریالی است که در حالت عادی به عنوان رابط تابلو روان با کامپیوتر استفاده می شود. این پروگرامر یک نرم افزار تحت ویندوز می باشد که در داخل آن، به سادگی اندازه تابلو روان خود را انتخاب کرده و برنامه آن را براساس انتخاب خود تغییر می دهید. مهمترین مزیت این پروگرامر علاوه بر راحتی کار شما در ساخت مدار خود در مراحل تست، این است که در آینده امکان تغییر برنامه داخل میکروکنترلر مدار تابلو روان را بدون نیاز به خارج کردن میکروکنترلر از بورد و یا اتصال پروگرامر خاصی به مدار تابلو روان، می دهد.
  • آیا نرم افزار شما برای تابلوهای روزدید طراحی شده است؟
  • آیا نور تابلوی شما در حد حرفه ای می باشد و قابلیت فروش حرفه ای را دارد؟
بله - از نقطه نظر نرم افزاری، نرم افزار داخل میکروکنترلر تابلو روان به گونه ای طراحی شده است که بهترین حالت Refresh را برای داشتن حداکثر نور و برای هر اندازه تابلو روان فراهم می کند. این کار با استفاده از ابزار پیکربندی تابلو روان انجام می شود. به عبارت دیگر سرعت Refresh توسط شما و با یکبار اتصال تابلو روان به کامپیوتر، براساس کیفیت LEDهای بکار رفته در بهترین حالت تنظیم می شود. همچنین، برای ساخت تابلوی روان روز دید می بایست از LEDهای آفتاب دید چهارپایه و یا دیگر انواع مناسب LED، استفاده نمایید. همچنین قسمت تقویت درایور LED و ترانزیستورهای بکاررفته بسیار مهم می باشد که در صورت نیاز می توانید از مشاوره ما نیز بهره مند شوید.
  • آیا نرم افزار را فقط یکبار برای دادن برنامه (اطلاعات نمایش) به دستگاه متصل می‌کنیم یا همیشه باید به کامپیوتر وصل باشد؟
برای هربار تغییر نمایش تابلو، تابلو روان فقط یکبار به کامپیوتر متصل شده و اطلاعات نمایش در آن ذخیره می گردد. پس از آن، تابلو روان بطور کاملاً مستقل از نرم افزار و بدون نیاز به اتصال آن به کامپیوتر، به کار خود ادامه می دهد و نمایشی را که در آخرین بار اتصال آن به کامپیوتر در آن ذخیره شده است را نمایش می دهد. همچنین با استفاده از حافظه همراه، برای تغییر اطلاعات نمایش هیچ نیازی به اتصال تابلو روان به کامپیوتر نیست و می توان اطلاعات نمایش را توسط حافظه همراه به تابلو روان منتقل نمود. تنها برای تنظیم آلارم می بایست تابلو روان به کامپیوتر متصل باشد. البته ساعت و تاریخ تابلو روان به دو روش، یا با اتصال آن به کامپیوتر، و یا با استفاده از دکمه های تنظیم ساعت و تاریخ که بر روی خود تابلو روان قرار داده شده است، قابل تنظیم است.
  • از چه نمونه حافظه همراه برای دستگاه استفاده می شود؟
حافظه همراهی که به همراه نرم افزار کنترل تابلو روان و برای انتقال اطلاعات نمایش بین کامپیوتر و تابلو روان ارائه شده است، یک مدار PCB بسیار کوچک با میکروکنترلر ATMega8 است که براحتی ساخته می شود. مدار حافظه همراه دارای حافظه های EEPROM عادی برای ذخیره و انتقال اطلاعات بین کامپیوتر و تابلو روان می باشد.
  • آیا نرم افزار کنترل تابلو روان امکان آپدیت (Update) شدن دارد یا نه؟ منظورم اشکالات احتمالی می باشد که بنا به درخواست کاربر آن اشکالات بصورت آپدیت در بیاید.
بله - سوال بسیار مهمی را درباره نرم افزار کنترل تابلو روان پرسیده اید. از همان مراحل اولیه طراحی نرم افزار کنترل تابلو روان، به دلیل اینکه این نرم افزار در تمام نقاط ایران و به دور از دسترس مستقیم ما با اطمینان کامل قابل استفاده باشد، بخش های ویژه ای مخصوص این موارد در داخل نرم افزار تعبیه گردیده است. از نظر نرم افزار کنترل داخل کامپیوتر، سابقه ما در ارائه نرم افزار LED Font Generator و ارائه اصلاحات آن برای مشتریان عزیز، این موضوع را در مورد نرم افزار کنترل تابلو روان نیز تصدیق می کند. اما علاوه بر آن، در سیستم نرم افزاری داخل میکروکنترلر (همانطور که در قسمت معرفی نرم افزار نیز به آن اشاره گردیده) تمهیداتی اندیشیده شده است که امکان Update شدن را بسیار آسان می سازد. به عنوان مثال، در صورت نیاز به Update کردن نرم افزار داخل میکروکنترلر تابلو روان، هیچ نیازی به دسترسی به مدار تابلو و یا پروگرامر خاصی نیست و این کار فقط از طریق رابط عادی پورت سریال که نرم افزار کنترل تابلو روان نیز از آن برای ارتباط با تابلو استفاده می کند، انجام می شود. ویژگی های داخلی نرم افزاری دیگری نیز وجود دارند که تنها در صورت نیاز معرفی می شوند. Update های نرم افزار از طریق سایت و یا ایمیل در اختیار مشتریان قرار می گیرد. پشتیبانی و ساپورت خریداران یکی از ارکان اصلی در خط مشی ما است.
  • آیا نرم افزار کنترل تابلو روان فقط از تابلو روان های با اندازه های مشخص شده در مدل ها پشتیبانی می کند؟
خیر - نرم افزار کنترل تابلو روان محدود به اندازه مدل نیست. این به این معنی است که اگر شما مدل 24 سطر در 128 ستون را در اختیار داشته باشید، با آن می توانید هر اندازه تابلو روان در محدوده 24 سطر در 128 ستون (مثلاً تابلو روان با اندازه 24 سطر در 80 ستون) ایجاد نمایید. تنها حدودیت موجود در اندازه حداکثر تعداد ردیف های تابلو روان می باشد که در هر مدل متفاوت است.
  • آیا نرم افزار کنترل تابلو روان فقط از تابلو روان های با اندازه های مشخص شده در مدل ها پشتیبانی می کند؟
خیر - نرم افزار کنترل تابلو روان محدود به اندازه مدل نیست. این به این معنی است که اگر شما مدل 24 سطر در 128 ستون را در اختیار داشته باشید، با آن می توانید هر اندازه تابلو روان در محدوده 24 سطر در 128 ستون (مثلاً تابلو روان با اندازه 24 سطر در 80 ستون) ایجاد نمایید. تنها حدودیت موجود در اندازه حداکثر تعداد ردیف های تابلو روان می باشد که در هر مدل متفاوت است.